RAP 2014 – FINAŁ!

„SAM NIC NIE CZYNIŁEM DOBREGO,

ANI MNIEJ, ANI WIĘCEJ,

TO TYLKO ANIOŁ ROZDAWAŁ…

CZASAMI PRZEZ MOJE RĘCE.”

/ks. Jan Twardowski/

Kochani nasi!

Dziś mija kolejny 21-szy dzień miesiąca! Kolejny dzień, kiedy Krzyś jest z nami mocniej, bardziej, bliżej, mimo, iż niektórym mogłoby się wydawać, że jest zbyt daleko, że jest nieosiągalny, że Go nie ma… Nic z tych bzdur! Krzyś JEST – dalej dyryguje! Nam – prywatnie. Wam – dając, ale też zarazem i prosząc o poMOC!

Dziś nasz mały Dyrygent świętuje gdzieś TAM swoje 2,5 roczku. Oprócz całkiem poważnego już zdmuchiwania świeczek, nie zapomniał o swoich małych Przyjaciołach – wziął batutę w rączkę i jest przekonany, że każda świeczka na ziemskim torcie jest warta… wszystkiego!

A on Was prosi tylko o malusieńką przysługę – pomóżcie każdej tortowej świeczce Krzysiowych Przyjaciół płonąć jak najdłużej, niech zdmuchują ją przepełnione radością oczy, beztroską serce, wypowiadając ot takie najzwyklejsze dziecięce, proste marzenie – aby być zdrowym, aby być z Mamą i z Tatą, aby BYĆ…

Dziś nasz RAP-owy Dyrygent urządza nietypową Rycerzykową Akcję Pomocy – taką podsumowującą: dedykowaną wszystkim bohaterom koncertów roku 2014! Poniżej w skrócie przedstawiamy ich historie, odnośniki do poczytania więcej oraz ciąg dalszy ich historii, potwierdzający, że WARTO POMAGAĆ… Bo „happy end” istnieje, bo marzenia się spełniają, bo dziecięce oczy mogą się śmiać mimo trosk.

Dokładnie rok temu zaczęliśmy RAP-ować z wysokiego C… Potem poszło z każdym miesiącem – koncertowo! Była Wasza ogromna poMOC! A wystarczyło niewiele: 5 zł za bilet wstępu!

Dla wszystkich, którzy w mijającym roku nie zdążyli, zapomnieli zaRAP-ować, albo czują świąteczną potrzebę podzielenia się swoją dobrocią z innymi – przedstawiamy ponownie prawdziwą Plejadę Gwiazd – małych Bohaterów, którym możemy przynieść bożonarodzeniową MOC! Działajcie! RAP-ujcie! Pomagajcie! Czujcie się z tym… fajnie! 🙂

Wszystkie koncerty RAP znajdziecie pod tym linkiem: koncerty RAP 2014

 • RAP styczniowy:

Dedykowany Juliankowi: zbieraliśmy na poważną operację serduszka! I zebraliśmy! Miliony dobrych serc 🙂 Julianek – maluśki Góral rośnie zdrowo, uczy pomagać innym, jest iskierką Rodziców!

 • RAP lutowy:

Bohaterem miesiąca był Mateuszek! Chłopczyk ma się stabilnie, rośnie, dorasta i potrzebuje coraz więcej form rozwoju. Chce się komunikować z innymi, chce się uczyć, chce się śmiać i pokazywać swój świat innym! Zbiera wciąż na upragnionego, specjalistycznego tableta, który wszystkie te marzenia może spełnić!

 • RAP marcowy:

W marcu RAP był nietypowy, bo koncertowaliśmy wydaniem książki „Rycerzyk”! Całkowity zysk (dotychczas otrzymany = 1300 zł) przekazaliśmy naszym Przyjaciołom z hospicjum Alma Spei.

 • RAP kwietniowy:

RAP-owaliśmy dla Julci! Dziewczyna jest pod troskliwą opieką Taty oraz rodzeństwa, pod anielską opieką Mamy, ciesząc się nawzajem sobą w wyremontowanym przez dobrych ludzi mieszkaniu!

 • RAP majowy:

Koncert pomagający wspaniałym Ludziom tworzącym Hospicjum Fundacji Gajusz dla Noworodków – aby Mama i Tata byli zawsze blisko… Aby żadne dzieciątko (tak jak Krzyś) nie musiało nigdy zostawać same wśród szpitalnego sprzętu…

 • RAP czerwcowy:

Czerwiec należał do Błażejka! Chłopczyk pomyślnie goni rówieśników, serduszkowe sprawy ma pod fachową kontrolą i liczy, że wreszcie kiedyś zdrowie wróci do niego w pełni!

 • RAP lipcowy:

RAP-owaliśmy dla Pięknych Aniołów z Krakowa, którzy ciągle mają niesamowicie dobre serca i fantastyczne pomysły odnawiając dziecięce pokoje, które tej radości, świeżości i warunków do nauki i zabawy wymagają!

 • RAP sierpniowy:

W sierpniu było nas wyjątkowo dużo na koncercie i graliśmy wyjątkowo głośno! A wszystko to dla bohaterki- Zuzi – dziewczynki zmagającej się z super złośliwym nowotworem… Nie jest łatwo, ale dziewczyny (Zuzia wraz z Mamą) super dzielnie i pięknie dają radę wszystkim terapiom, diagnozom i… cieszą się z dobrych wieści – a takie nadchodzą coraz częściej! 🙂

 • RAP wrześniowy:

RAP dla Dawidka, był delfinkowy! M.in. dzięki Wam chłopczyk turnus delfinkowy ma zaliczony! 🙂 I teraz pozostaje się wspinać po kolejnych szczeblach rozwoju! Trzymamy kciuki!

 • RAP październikowy:

Październik dla herosa – Bartka! Chłopczyk właśnie przechodzi kolejną, trudną chemioterapię… Jest nadzieja – zawsze! Jest potrzebna MOC – zawsze!

 • RAP listopadowy:

Ostatni koncert był dedykowany Kubusiowi! Ciągle jest wielka szansa, że Kubusiowi lekarze zza oceanu ocalą nóżkę!

Po kliknięciu w każdy LINK (podświetlony na niebiesko), odesłani zostaniecie do konkretnego RAP-owego koncertu. Tam – znajdują się (patrz: akapit Bilet wstępu na nasz „koncert RAP”) dane do wykonania przelewu dla każdego Bohatera! Ciągle i tylko 5 zł – bez wychodzenia z domu! 🙂

Tym samym, gramy kolejny, ostatni w tym roku RAP! Z Krzysiem – dyrygentem na czele… Gdyby nie nasz Rycerzyk, pewnie by nas nie było w tym miejscu, w tym czasie; robiąc to, co robimy; dostrzegając to, co kiedyś było niezauważalne… Krzyś każe pewne zasłony odsłaniać dalej, udowadniając, że wielu takich małych Rycerzyków jak on, ma większe szanse… na bycie szczęśliwymi, w domku… w te i kolejne Święta. Pomagajmy! I bądźmy szczęśliwi! 🙂

baner-wydarzenie-na-bloga_new

I… PIOSENKA: świątecznie, ciepło, niech nastraja… do poMOCY! 😉

Jedna odpowiedź

 1. Można powiedzieć, że Pan Bóg wie co robi… Każdy ma jakąś rolę do spełnienia, a Wam moi Drodzy przypadła w udziale rola szczególna…Nie każdy na Waszym miejscu potrafiłby w obliczu tak wielkiego smutku,po stracie ukochanego Rycerzyka, machać szabelką w obronie innych potrzebujących i pokrzywdzonych dzieci. Chciałabym Wam w imieniu własnym i całej mojej Rodzinki podziękować i pogratulować za wielkie zaangażowanie i życzyć miłości, dobra i zrozumienia w każdym kolejnym dniu „walki” ze smutkiem i bezsilnością i mam nadzieję, że dobro każdego dnia będzie do Was wracać.
  Życzymy Wam Kochani także spokojnych, rodzinnych i pełnych miłości Świąt, a będą takie z całą pewnością, ponieważ czuwa nad Wami Wasz ukochany Aniołek…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s