Z życzeniami… MAGICZNYCH SNÓW!

Gdyby wierzyć, że jeszcze przed naszym pojawieniem się TU, „Anioły Zapomnienia” kładąc nam palec powyżej ust dały nam dar niepamięci tego, co przed nami… Brniemy co dnia w przyszłość niepewną, daleką, ciemną.

IMG_20141125_001707Gdyby wierzyć Aniołom, co sfrunęły znów na ten grudniowy czas, że są po to, aby pod koniec roku przytulić mocno każdego z nas. Gdy dzień krótszy; gdy coraz mniej się chce, gdy sił brakuje, a obowiązków nie jest mniej – teraz właśnie Boża Dziecina w ciemnej stajence, pod jasną Gwiazdą, jeszcze raz rodzi się – dla Ciebie, dla nich… I dla mnie.

IMG_20141223_102521Gdyby wierzyć Aniołom, że ponda dwa tysiące lat temu czas w miejscu zatrzymał się. Gdyby wierzyć, że wtedy, w jednej chwili, wszystko od nowa – dosłownie i w przenośni zaczęło liczyć się… U nas w kolejny, niemal taki sam jak co roku wigilijny wieczór czas zatrzyma się – znów będą palić się świece, wokół bliskie twarze, połamany opłatek, może o jakiś ukochany uśmiech mniej… Czy zacznie się wszystko od nowa? Czy obok siebie zamiast ciemnej stajenki, zobaczymy rozgwieżdżone Niebo… ? Zapytaj siebie. Albo mnie.

IMG_20141223_102846Gdyby wierzyć Aniołom, że po COŚ teraz, w tym czasie tak tłumnie na naszych drzewkach, dekoracjach, świecach, porcelanach zjawili się… Może przyśnił im się coroczny, magiczny sen? Że dają nam różdżkę, dają Dzieciątka dłoń, dają niepowtarzalną magię Bożonarodzeniowych Świąt. Ten jeden sen… Byśmy zamiast cieni widzieli blask; byśmy zamiast grymasów, bieli w lustrze pogodną twarz; byśmy wobec obcych byli zwyczajnie serdeczni; byśmy o swoje marzenia byli pokornie waleczni. Byśmy wystukali wreszcie zapomniany numer telefonu, by nikomu nigdy nie zabrakło pełnego wspomnień domu. By każda piękna podróż zaczynała się od pierwszego, uczciwego kroku; by nikt już więcej nikomu nie życzył gorzej – ani w twarz, ani z boku. By nie ocieplał się tylko nasz meteorologiczny klimat; by sił i zdrowia zawsze starczało, a słowo „przepraszam”, „wybaczam”, „kocham” tak głośno i spontanicznie się wypowiadało. Taki sen… Co roku ten sam sen.

Zaczarujmy ten sen, by stał się jawą. Zaczaruj się! Zaczaruj mnie! Zaczaruj – na dłużej. Nie tylko na jeden w roku dzień…

IMG_20141223_103113Kochani, w króciutkim post-scriptum do poprzednich słów dołączamy nasze najszczersze, najcieplejsze życzenia – odnalezienia Bożonarodzeniowej RÓŻDŻKI – czy to będzie Betlejmska Gwiazda, czy nuty Kolędy, czy rączka Dzieciątka, czy kolorowe światełko…

Niech czaruje Was, Wasze Domy, Waszych Bliskich… Niech sen się spełnia, czemu nie? Przecież czas znów zaczyna liczyć się od nowa! 🙂

Gdyby wierzyć Aniołom…, to pewnie i tak wszystko co przed nami, wygląda inaczej niż może nam się wydawać; niż możemy się upierać; niż możemy planować… BĄDŹCIE SZCZĘŚLIWI! BĄDŹCIE DOBRZY! BĄDŹCIE SOBĄ!

MAGII!

IMG_20141223_103322MAGICZNYCH ŚWIĄT!

MAGICZNYCH SNÓW… NA JAWIE! 🙂

Jedna odpowiedź

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s