Ten prawdziwy Święty Mikołaj

Dziś 6 grudnia… Jak wiadomo, to właśnie dziś grzeczne dzieci (i te trochę mniej również 🙂 ) dostają od Św. Mikołaja prezenty. Tak też wyglądał ten dzień dokładnie rok temu, kiedy Krzyś otrzymał podarki z tej okazji, jeszcze leżąc w szpitalu na Intensywnej Terapii.

W dniu dzisiejszym wygląda to u Krzysia jednak całkiem inaczej… Można by nawet rzec, że ma chłopak szczęście… Dlaczego? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta.

Krzyś (jak i inne Aniołki) mogą dziś osobiście poznać i poprosić Św. Mikołaja o prezent! Przecież biskup Miry (+345 r.) na pewno tam w Niebie nie odmówi dziś żadnemu dzieciątku, weźmie na kolana, dobrotliwie pogłaszcze po główce, wręczy prezent… Krzyś na pewno sprawdzi czy broda jest prawdziwa (już słyszę krzyk Św. Mikołaja, że JEST prawdziwa, w końcu cały Mikołaj jest prawdziwy! 🙂 ).

A prezenty? W tej kwestii Aniołki w Niebie też są na lepszej pozycji niż ich znajomi tu z padołu ziemskiego…

Może Krzyś otrzyma od Św. Mikołaja trzecią książeczkę opowieści o Kubusiu Puchatku, którą pan Alan Milne (+1956 r.) na pewno zdążył już napisać dla swojego synka Christophera Robina Milne (+1996 r.) tam w Niebie? A może dostanie pierwszą wspólnie nagraną jazzową płytę pana Louisa Armstronga (+1971 r.) i Johna Paula Larkina (+1999 r.), którą ci z pewnością nagrali już tam w Górze? A może otrzymał właśnie najnowszy obraz od pana Salvadora Dali (+1989 r.) i zastanawia się, co właściwie malarz miał na myśli? A może nawet kotka od pana Erwina Schrödingera (+1961 r.)? 😉 A może po prostu mały samochodzik od panów Karla Benza (+1929 r.) i Henry’ego Forda (+1947 r.)? A może wybrał samolocik wykonany własnoręcznie przez braci Orville (+1948 r.) i Wilbura (+1912 r.) Wright?

Kto to wie? Może się kiedyś dowiemy? Może i my będziemy mogli wybierać wśród TAKICH prezentów?

Cóż, w niebie jest po prostu fajnie… 🙂

A Wy jak myślicie? Jak wygląda 6.XII w Niebie? Piszcie w komentarzach! 🙂

20131206_122005

2 responses

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s