Kurtyna w górę! :-)

Majowy weekend przed nami… W końcu wiosna! Mnóstwo prognoz… pogodowych, uczuciowych, emocjonalnych, zadaniowych, wyjazdowych… Głowa pełna pomysłów… A w sercu? 🙂 A z samym sobą? A wśród najbliższych?

Na chwilkę wolnego czasu, podsuwamy Wam przemyślenia Taty Krzysia, ot takie :

Przyszło mi dziś do głowy pewne porównanie. Pomyślałem sobie, że życie ludzkie to taki spektakl toczący się za zasłoniętą kurtyną. Niektórzy mają ją bardziej zdobioną, malowaną w kwiaty, haftowaną, pozłacaną, posrebrzaną, kolorową… Kurtyny innych są jednak smutne, szare, brudne, bez wzorów i zdobień.

Zza kurtyny wydobywa się jednak zawsze odgłos spektaklu. U niektórych głośniejszy, radosny. U innych smutny, nudny. Zdarza się czasem, że słychać głównie ciszę…

Nie ma zasady, co do związku kurtyny i spektaklu. Za piękną kurtyną może ziać nudą i pustką, za szarą zaś może kryć się przepiękne widowisko baletowe Teatru Bolszoj.

Jakże odważny musi być ten, kto nie boi się odsłonić szarej, brzydkiej kurtyny w nadziei na odkrycie pięknego spektaklu, które zmieni całe jego życie.

Nie bójmy się więc odkrywania smutnych, szarych „zasłon”. Czasem warto w pozornie chorym, biednym, brudnym człowieku znaleźć jego piękne, wewnętrzne „widowisko”!

Życzymy najpiękniejszych spektakli! I udanego weekendu! 🙂

 

Al_Hirschfeld_Theatre_stage_NYC_2007

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s